تازه مسلمانان

فرانک ریبری

 

 

فرانک ریبری، متولد 7 آوریل 1983 ، بازیکن فوتبال فرانسوی است که در حال حاضر هافبک تیم فوتبال بایرمونیخ آلمان است. او از سال 2002 میلادی مسلمان شده و نام خود را از فرانک به بلال تغییر داده است. چون در 5 سالگی تصادف سختی کرده بود و در آن، قسمتی از پوست صورتش کنده شده بود، به او لقب صورت زخمی داده شده است.

 

اندکی در رابطه با مسلمان شدن او : 

 

یک تحول در زندگی ریبری باعث شد اینبار راهش را بدرستی ادامه دهد؛ ازدواج با زنی مسلمان. ریبری در مصاحبه ای گفت ازدواج با همسرم واهبه باعث شد دینم را تغییر دهم و مسلمان شوم. همسرم هم خیلی به من کمک کرد و همیشه در کنارم بود و واقعا خوشحال هستم که مسلمانم. 

 

دین اسلام در سخت ترین شرایط زندگی ام به من آرامش داد، طوری که درونم را توانستم به خوبی کنترل کنم. من قبل از هر مسابقه نماز می خوانم. 

 

او همچنین به اطلاع تیمش رساند که در ماه رمضان روزه می گیرد. و با اجازه از مقامات تیم بایرمونیخ در سفر کوتاه تیم بایرمونیخ در عربستان به همراه حمید التین توپ توانستند اعمال حج را به جای بیاورند، بدین صورت که با هماهنگی قبلی و بین دو نیمه بازی دوستانه با الوحده در جده، از تیم خود جدا شدند، و از مسجدی در فاصله 70 کیلومتری شهر مکه، محرم شده و اعمال حج عمره را انجام دادند. 

 

پ.ن: به برادر بلال نیز ورودش را به دین مبین اسلام تبریک می گوییم و برای او نیز آرزوی توفیق داریم...

تیری آنری

 

 

تیری دانیل آنری، مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال فرانسه و باشگاه بارسلونا، در 17 اوت 1977 در اوسون، فرانسه به دنیا آمد. او قبل از آغاز رقابت‌های جام جهانی 2006 آلمان به دین مقدس اسلام گرویده بود. 
 

ماجرای مسلمانی او :  

 

ماجرای مسلمان شدن او از آنجا مشخص شد که، خبرنگاری بعد از به ثمر رساندن گل در بازیهای جام جهانی، عکسی از آنری گرفته بود که وی در حال سجده کردن بود. خبرنگار که کمی زیرک به نظر می رسید از آنری پرسید که آیا شما مسلمان شده اید؟ آنری در پاسخ فقط گفت که "مذهب یک امر شخصی است." 

 

این قضیه بعد از جام جهانی جدی تر شد، آنری در نماز جمعه ی لندن شرکت می کرد! خبرنگار دیگری در مصاحبه ای از وی پرسید: چرا آن پنهان کاری ها را کنار گذاشته اید؟! آنری در جواب به وی گفت :"زیدان به من گفت که کسی باید خجالت بکشد که برای مذهب ما مسلمانان احترام قائل نیست." 

 

پ.ن : تشرف تیری آنری را نیز به دین روشنگر اسلام تبریک می گوییم و برای او نیز از خداوند متعال در ادامه دادن راهش طلب توفیق می کنیم...