تازه مسلمانان

حبیب کولو توره

 

 

حبیب کولو توره متولد 19 مارس 1981 در ساحل عاج است. این فوتبالیست مسلمان تاکنون در تیم های میموساس، آرسنال، منچسترسیتی بازی کرده است. او در مصاحبه‌ای اسلام را از بزرگترین عوامل موفقیت ورزشی خود توصیف کرد.

 

اندکی در مورد مسلمانی او: 

 

 توره در گفت و گو با شماره اخیر نشریه مسلم نیوز چاپ لندن با تاکید بر پایبندی عمیق خود به واجبات دینی گفت: اسلام عامل تمامی موفقیت‌های من و موقعیت کنونی ام است زیرا اسلام زندگی مرا تغییر داد و من از مسلمان بودن خود بسیار خوشحالم. 

 

این فوتبالیست ملی پوش ساحل عاجی افزود: من و دیگر اعضای مسلمان تیم آرسنال از جمله ابودیابی و باکاری سانا هر روز پس از پایان تمرینات برای نماز خواندن به مسجد می‌رویم و من همچنین تلاش می‌کنم دیگر بازیکنان تیم را هرچه بیشتر با اسلام آشنا کنم. 

 

توره با اشاره به اینکه نماز خود را با افتخار و در صورت ضرورت در جلوی دیگر بازیکنان تیم اقامه می‌کند، ادامه داد:من وظیفه دارم درباره اصول اسلام به هم تیمی‌های خود اطلاعات بدهم و همیشه به فرایض دینی متعهد باشم زیرا از این طریق می‌توانم دین خود را به اسلام ادا کنم.

وی در ادامه گفت: در ماه مبارک رمضان نیز تلاش می‌کنم روزه‌های خود را بگیرم. هر چند معمولا ‪ ۱۰‬روز اول ماه رمضان برای من اندکی دشوار است اما پس از آن شرایط جسمانی خود را با شرایط ماه رمضان تطبیق می‌دهم.

این بازیکن مسلمان در ادامه با ابراز خشنودی از افزایش محبوبیت تیم فوتبال آرسنال در میان مسلمانان گفت: ما طرفداران مسلمان زیادی داریم و این مساله خصوصا زمانی که ما برای برگزاری مسابقات دوستانه به کشورهای اسلامی می‌رویم بسیار آشکار است.  

 

پ.ن: ورود حبیب کولو توره را نیز به دین مبین اسلام تبریک گفته، و برای او وسایر مسلمانان جهان آرزوی توفیق و موفقیت می کنیم...

نیکولا آنلکا

 

 

نیکولاس سباستین آنلکا، متولد 14 مارس 1979، بازیکن فوتبال فرانسوی است که به عنوان مهاجم برای باشگاه فوتبال چلسی در لیگ برتر انگلستان بازی می کند. نیکولا در سال 2004 به اسلام گروید و از آن زمان به بعد اسمش را از نیکولا به بلال عبدالسلام تغییر داد، و در زمان جام جهانی به حج مشرف شد.

 

اندکی در مورد مسلمانی او: 

 

نیکولا آنلکا، ستاره و اسطوره فوتبال فرانسه در روزهایی که فوتبال جهان در تب و تاب جام جهانی بود، بدون هیچ ابایی اجازه داد که مطبوعات فرانسه عکسش را در لباس احرام با این حرف جالبش چاپ کنند: "برای من در دست گرفتن جام جهانی هیچ ارزشی ندارد، بلکه نگه داشتن دین اسلام است که از همه دنیا برام مهم تر است." 

 

او همچنین می گوید:" اسلام باعث شده است که درون و بیرون زمین آرام تر و با ثبات باشم و مى تواند در روزهاى سخت کمکم کند. همیشه چه درباره فوتبال و چه درباره چیزهاى دیگر به خودم مى گویم پشت هر اتفاقى یک دلیلى هست. تو هم نمى توانى بعضى چیزها را عوض کنى باید آنها را بپذیرى. زندگى پر از بالا و پایین است و نمى شود آدم همیشه راضى و خوشحال باشد. این دین، ثبات و آرامش را به من ارزانى داشته. کمکم مى کند تا بدانم کى هستم و کجا هستم." 

 

وی در مصاحبه با مجله ورزشی "  2   4   4   " در خصوص مسلمان شدن خود گفت: اسلام کامل ترین دین میان ادیان الهی است که راه درست زندگی راه نشان می دهد و من به آن احساس نزدیکی می کنم. 

 

بلال اظهار داشت: من یک فوتبالیست مسلمان هستم و اسلام جزئی از زندگی خصوصی من محسوب می شود. او در ادامه ابرازداشت: مسلمان شدن من یک موضوعی خصوصی است و من عادت ندارم در این باره زیاد صحبت کنم. 

 

به گفته وی در اسلام ارزش های والای معنوی وجود دارند که نه تنها هیچ گونه تضادی با اعتقادات درونی و عقاید آدمی ندارند بلکه با پیروی از آنها زندگی انسان آسان تر می شود. 

 

او همچنین در خصوص روزه داری در ماه مبارک رمضان گفت: من احترام زیادی برای ماه رمان قائل هستم و روزه داری هیچ اثر منفی در فعالیت های من نداشته و سعی می کنم همچون سایر مسلمانان جهان تمامی آداب مربوط به این ماه را به جا بیاورم. 

 

پ.ن: تشرف برادر بلال عبدالسلام را نیز به دین اسلام تبریک گفته و ضمن آرزوی توفیق از جانب خداوند برای او در جهت پیروی از فرامین الهی، برای او آرزوی موفقیت نیز داریم.