تازه مسلمانان

حبیب کولو توره

 

 

حبیب کولو توره متولد 19 مارس 1981 در ساحل عاج است. این فوتبالیست مسلمان تاکنون در تیم های میموساس، آرسنال، منچسترسیتی بازی کرده است. او در مصاحبه‌ای اسلام را از بزرگترین عوامل موفقیت ورزشی خود توصیف کرد.

 

اندکی در مورد مسلمانی او: 

 

 توره در گفت و گو با شماره اخیر نشریه مسلم نیوز چاپ لندن با تاکید بر پایبندی عمیق خود به واجبات دینی گفت: اسلام عامل تمامی موفقیت‌های من و موقعیت کنونی ام است زیرا اسلام زندگی مرا تغییر داد و من از مسلمان بودن خود بسیار خوشحالم. 

 

این فوتبالیست ملی پوش ساحل عاجی افزود: من و دیگر اعضای مسلمان تیم آرسنال از جمله ابودیابی و باکاری سانا هر روز پس از پایان تمرینات برای نماز خواندن به مسجد می‌رویم و من همچنین تلاش می‌کنم دیگر بازیکنان تیم را هرچه بیشتر با اسلام آشنا کنم. 

 

توره با اشاره به اینکه نماز خود را با افتخار و در صورت ضرورت در جلوی دیگر بازیکنان تیم اقامه می‌کند، ادامه داد:من وظیفه دارم درباره اصول اسلام به هم تیمی‌های خود اطلاعات بدهم و همیشه به فرایض دینی متعهد باشم زیرا از این طریق می‌توانم دین خود را به اسلام ادا کنم.

وی در ادامه گفت: در ماه مبارک رمضان نیز تلاش می‌کنم روزه‌های خود را بگیرم. هر چند معمولا ‪ ۱۰‬روز اول ماه رمضان برای من اندکی دشوار است اما پس از آن شرایط جسمانی خود را با شرایط ماه رمضان تطبیق می‌دهم.

این بازیکن مسلمان در ادامه با ابراز خشنودی از افزایش محبوبیت تیم فوتبال آرسنال در میان مسلمانان گفت: ما طرفداران مسلمان زیادی داریم و این مساله خصوصا زمانی که ما برای برگزاری مسابقات دوستانه به کشورهای اسلامی می‌رویم بسیار آشکار است.  

 

پ.ن: ورود حبیب کولو توره را نیز به دین مبین اسلام تبریک گفته، و برای او وسایر مسلمانان جهان آرزوی توفیق و موفقیت می کنیم...