تازه مسلمانان

تاتسینا ایلوشنکو

 

 

"تاتسیانا ایلوشنکو" از نفرات برتر پرتاب وزنه کشور،بعد از ازدواج با پیمان رجبی (که او هم دونده است) و مشرف‌شدن به دین اسلام، حالا یکی از ورزشکاران ایران است که با حجاب اسلامی در رقابت‌های بین‌المللی شرکت می‌کند، و نام خود را به لیلا رجبی تغییر داده است.

 

اندکی در مورد مسلمانی او: 

  

لیلا وهمسرش از طریق یکی از دوستان‌  که در بلاروس زندگی می‌کند با هم آشنا شده اند. طبق گفته های پیمان، فاصله آشنایی آنها تا ازدواجشان 2 سال طول کشیده است تا در این 2 سال لیلا فرصت داشته باشد که درباره دین اسلام و کشور ایران تحقیق کند. اینترنت و کتاب‌هایی درباره دین اسلام، خواندن قرآن به زبان روسی و در آخر موافقت خانواده ها باعث شد تا ورزشکاری دیگر به جمعیت مسلمانان اضافه شود. لیلا که اسمش را خودش از طریق یک سایت ایرانی پیدا کرده است در حضور امام جمعه بوشهر شهادتین را گفت. 

 

او می‌گوید من به خاطر اسلام، اسم و نام خانوادگی‌ام را هم فراموش کردم. 

 

پ.ن: تشرف لیلای عزیز را نیز به دین مبین اسلام تبریک می گوییم، و برای او از خداوند متعال طلب سعادت می کنیم...

شان علی استون

 

 

شان استون، بازیگر، کارگردان، تهیه کننده آمریکایی و فرزند کارگردان جنجالی آمریکایی و برنده جایزه اسکار الیور استون در 19 دسامبر 1984 در نیویورک از پدری یهودی و مادری مسیحی متولد شد. وی در روز سه شنبه مصادف با 14 فوریه در اصفهان شهادتین را بر زبان جاری ساخت و به دین اسلام و مذهب شیعه روی آورد و اسم خود را نیز به علی تغییر داد. 

 

وی در مورد مسلمان شدنش اینطور گفت: 

 

تغییر مذهب به اسلام به معنای رد ادیان مسیحیت و یهودیت که با آن‌ها متولد شده‌ام نیست. بلکه به این معناست که من حضرت محمد [ص] و دیگر پیامبر‌ها را پذیرفته‌ام. 

 

دین اسلام ادامه کلمه خداوند است، خداوندی که حضرت خلیل و حضرت موسی را فرستاده و تمام مذاهب و اصول ادیان را یکی کرده است. این هنرمند آمریکایی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در زمانی که دنیا پر از کفر بود تمام مردم را با هم متحد کرد، ادامه داد: من شجاعت و معرفت رسول خدا (ص) را می‌فهمم و به همین دلیل نیز مسلمان شدم. وی با اشاره به اینکه مذاهب دیگر هم مانند اسلام یک خدا را می‌پرستند، تاکید کرد: «لا اله الا الله» مفهوم جدیدی نیست، بلکه همواره در ادیان مختلف بوده اما نوع بیانش تفاوت داشته است. 

 

 وی در پاسخ به این سؤال که چرا در ۲۷ سالگی به اسلام روی آورده‌اید، اظهار داشت: من قرآن را خواندم اما با یک شب قرائت قرآن نمی‌توان مسلمان شد و تمام عمر باید آن را تلاوت کرد، مسلمان شدن من دستور خداوند بوده است، من کسی نیستم که بخواهم زمانش را تعیین کنم.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره شرایط آینده مسلمانان در منطقه افزود: من فکر می‌کنم همان‌طور که بابل فرو ریخت، قدرت‌های دنیا نیز فرو می‌ریزند و این تفاوتی بین افرادی است که ایمان دارند و غربی‌ها که ایمان ندارند. 

 

پ.ن: به شان علی استون عزیز به خاطر این انتخاب و شجاعت تبریک گفته، و برای او نیز مانند تمام تازه مسلمانان جهان از خداوند متعال طلب توفیق و سعادت می کنیم...